TRE®  

TRE® 

                      Stressz-, izomfeszültség- és traumaoldó gyakorlatok

Ha életünkben a korábbi tapasztalatainkat hosszú ideig fennálló negatív élmények, stressz vagy akár traumatizáció jellemezte, ezeket a fájdalmas,  frusztráló, feszültségteli emlékeket a testünk elraktározza. Az izmokban és kötőszövetben és a szervekben feszültség, blokk keletkezik, amely hosszú távon védőpajzsként szolgálva véd minket akár egy jelentéktelen szituációban is. A korábbi negatív élményhez hasonló ún. "trigger" helyzeteket az idegrendszer újra és újra  veszélyforrásként azonosítja, amely megakadályozza, hogy az "itt és most"-ban adekvátan reagáljunk a helyzetre. Elkapcsolódunk testünktől vagy éppen pánikreakciót élünk át, túlcsordulnak az érzelmek, vagy a lefagyás, dermedtség állapotába kerülünk. Kialakulhat krónikus szorongás, alvászavar, extrém érzelmi hullámzások, szenvedélybetegségek, izületi fájdalmak, ingerlékenység, impulzivitás, krónikus fáradtság, depresszió, testi megbetegedések.  

TRE® (Tension, Stress & Trauma Release Exercises) CÉLJA:

  • "Testbe kapcsolás":  testtel való barátságos és biztonságos kapcsolat kialakítása 

  • A felhalmozódott feszültségek oldása és az életminőségünk javítása, enyhítve a kellemetlen érzések hatását és a rájuk adott reakcióinkat.

  • A szorongás, az álmatlanság és a poszttraumatikus stressz tüneteinek lecsökkentése és átalakítása.

  • érzelemszabályozási képesség és öngondoskodási készség növelése

  • növeli a testi és szellemi ellenállóképességet

  • Fájdalom és a feszültség csökkentése, enyhítve a fizikai húzódásokat, izomfeszüléseket, a krónikus fájdalmat, szomatikus betegségeket.

  • A kötőszövet (a faszcia) és az izmok lazítása, így segítve elő a mozgékonyságot és rugalmasságot, különösen a medence/kismedence  területén és a gerincben.

  • Kikapcsolja és újraindítja az idegrendszer állapotából eredő neuro-izomfeszültséget.

  • A jóllét érzésének növelése

A David Berceli által- közel 30 évvel ezelőtt- kidolgozott módszere különböző izomcsoportok és a csípő horpaszizom aktiválásával olyan neurogén remegést, vibrálást indít el a testben, amely biztonságos és szabályozható módon segít a feszültség és traumatikus események testi lenyomatainak oldásában, segít visszatalálni a test öngyógyító képességéhez és erőforrásaihoz.  A neurogén izomremegés egy olyan természetes reakció, amely a madarakban, emlősállatokban a stresszélmény következményeként jelenik meg. Olyan, mint egy kisülés, és a célja a belső neurofiziológiai egyensúly helyreállítása. Ez a remegés egy mélyizom-láncból származik, kifejezetten a csípő-horpaszizmunkból (psoas) ered és felfelé halad a gerincvelőben, feloldva a feszültséget a keresztcsonttól a koponyáig. A horpaszizom az utolsó öt deréktáji csigolyától indul a gerinc alsó vége felé, és áthalad a medencén míg be nem illeszkedik a combcsontunkba. A horpaszizom kapcsolja össze a gerincünket a lábainkkal, nem utolsó sorban kapcsolatban áll a rekeszizommal, ahol a leginkább felhalmozódik a testi feszültség. A test neurogén remegése lehetővé teszi, hogy az egész test "visszatérjen az életbe" és  segít testünkhöz és érzéseinkhez biztonsággal kapcsolódni.  


Itt hallhattok egy beszélgetést Sólyom Anna TRE® trénerrel, Katona Ágnes TRE® providerrel és velem: 

https://www.youtube.com/watch?v=W0fg4-8z7KU




 verajaro@yahoo.com
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el